Vlastní Kryt

AKCE: Doprava pro objednávky nad 450 Kč ZDARMA!

Jak vybrat kryt na mobil s vlastní fotkou? Jelikož výroba vlastních krytů je omezena na několik technologií a většina konkurence prodává totéž, jen pod jinými názvy, není to až tak těžké. Provedeme Vás tedy základními typy, abyste si vybrali pro Vás ten nejlepší vlastní kryt na mobil.

Rozdělení vlastních krytů podle technologie

Jak jsme již naznačili výše, pro výrobu krytů na mobil s vlastní fotkou se používají především 2 technologie. UV potisk a sublimace. Detaily Vás zatěžovat nebudeme, spíše Vám popíšeme základní vlastnosti, výhody a nevýhody těchto technologií.

UV potisk vlastního krytu

Nejsnazší a nejrychlejší je přímý potisk, kdy se do speciální tiskárny vloží vhodný obal a ten se přímým nástřikem potiskne. Nelze ale takto potisknout jakýkoli obal. Kryt na mobil musí mít určitou povrchovou úpravu a před tiskem případně ještě ošetřen. Čím je obal více nerovný, tím může být méně ostrý tisk. Lze takto potisknout pouze zadní stranu s mírným dostřikem do stran. Škála vhodných obalů je ale poměrně široká. Lze používat levné čínské tiskárny a s levným čínským inkoustem, náklady jsou pak minimální. Tento inkoust ale může být karcinogenní, potisk se začne časem odlepovat nebo odírat a barvy mohou být blednout. Existují samozřejmě i kvalitní profesionální tiskárny s certifikovanými inkousty, které jsou zdravotně nezávadné a ekologicky šetrné. ty ale stojí několikanásobně více. Rozhodně ale doporučujeme kupovat pouze obaly s certifikovaným inkoustem. I následné přelakování nemusí lidskou pokožku chránit před škodlivými levnými inkousty. To že výrobce/prodejce používá kvalitní inkoust se dozvíte snadno. Pochlubí se tím, tak jako my. Pokud nic takového neuvádí, raději zbystřete, zpravidla používá levné inkousty, které zdravotní nezávadnost nezaručují!

Tato technologie se používá pro potisk průhledných obalů, víceméně všech pružných krytů, obalů s tvrzeným sklem, knížkových pouzder a podobně.

Výhody

Široká škála potisknutelných obalů

Výborná kvalita tisku, barev a ostrosti

Nevýhody

Nelze potisknout boční strany krytu

Časté použití levných a nekvalitních inkoustů

Potisk se může po čase odřít

Při členitém povrchu může docházet k horší kvalitě na vzdálenějších površích

Sublimace vlastního krytu

Termo transferový nepřímý potisk je velmi oblíbený a odolný. Jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že inkoust je přeměněn do plynného skupenství, následně je přenesen do podkladového materiálu a tam se změní zpět do pevného skupenství. Potisk není tedy nanášen na povrch, ale vtištěn přímo do materiálu! při tomto procesu může dojít k mírným barevným odlišnostem způsobených například barvou podkladového aktiva, tedy samotného krytu na mobil. Potisk je ale v podstatě nezničitelný. Inkousty jsou podstatně šetrnější než u levného inkoustu pro UV potisk, ale i zde se najdou rozdíly mezi kvalitními inkousty a těmi levnými z Asie. Rozdíl je také v technice tisku, zda se používá termolis, pro rovné povrchy nebo vakuový stroj pro nerovné.

Touto technologií se tisknou pevné kryty s celopotiskem, fullcover pevné kryty, ale i obaly s tvrzeným sklem nebo ALU plátem, či některé typy knížkových pouzder.

Výhody

Nezničitelný potisk

Barvy neblednou ani se neodírají

Možnost potisku celého obalu, včetně bočních stran

rychlá a levná výroba pružných obalů s ALU plátem

Nevýhody

Může docházet k drobným barevným odlišnostem

Na pórovitém podkladu se může potisk zdát méně ostrý

Náročná výroba krytů s celopotiskem

Barevnost vyrobeného vlastního obalu

Kryt na mobil s vlastním potiskem může být sebelíp vyroben, ale ne vždy může barevně odpovídat Vaší fotografii. Příčin je hned několik. Některé jsou způsobeny výrobou, jiné chybou a ostatní jinými vlivy.

Začneme tím nejčastějším a tím je zobrazovací zařízení. Zkuste si dát například notebook a mobil vedle sebe a zobrazit na nich stejný obrázek. S nejvyšší pravděpodobností se Vám zobrazí odlišně. Dokonce pokud máte 2 notebooky různých značek se stejným softwarem a barevným profilem, tak se Vám barvy zobrazí jinak. A která je ta správná? Můžete si ji vytisknout na Vaší domácí tiskárně, ale každá tiskárna používá jiné barevné profily a jiné inkousty, takže výsledek bude také pokaždé jiný.

Aby byl výsledný vlastní kryt na mobil co nejpřesnější, používáme pokročilou správu barev a speciálně upravené barevné profily. Díky tomu budou barvy odpovídat i na různých površích. Jak jsme si ale popsali výše, ne ve srovnání se všemi zobrazovacími zařízeními, ale s tím, jak by obrázek ve skutečnosti vypadat měl.

A jaké jsou tedy chyby? Většinou ta, že se při tisku nepoužije správa barev nebo se použije špatný barevný profil. To že někdo použije nekvalitní inkoust, je kapitola sama pro sebe a nejedná se o chybu, ale spíše o záměr co nejvíce „rejžovat“.

Existují ještě i další formy výroby obalů na mobil, ale ty se nehodí pro individuální výrobu právě kvůli vysoké ceně za každou změnu. Vyrábějí se tak tisícové položky.

Srovnání vlastních krytů na mobil

To kterou technologii preferujete ovlivní i typ obalu, který je pro Vás vhodný a naopak. Mrkněte se do našeho srovnání a vyberte si ten pravý vlastní kryt pro Vás.

Nákupní košík zavřít